Človek investuje nemalé peniaze do krásnej  stránky alebo e-shopu, ale to nestačí, lebo na tú stránku musí aj niekto prísť. Na kamarátoch a blízkych, ktorým povieme o našom novom webe, sa zarobiť nedá. Potrebujeme pritiahnuť ľudí na našu webovú stránku.

Ak má človek postavený napr. eshop na Shoptete a podobných systémoch, nezostáva mu nič iné, ako platiť reklamu, aby niekto na jeho web prišiel. Všetci, čo takto fungujete, viete o čom hovorím. Takisto sú to aj blogové stránky postavené na rôznych platformách ako webnode a pod.

Kľúčovom témou sú zrovna kľúčové slová, teda SEO.

So Seo skvelé spolupracuje WordPress, s ktorým mám niekoľko ročné skúsenosti a XY článkov som cez neho dostal na prvé články v Google bez platenia reklamy. Stačí dať do Google kľúčové slovo Housing first, na ktorý som robil článok na stránke www.usmev.sk a zaručene ho nájdete na prvej stránke v Google z asi cca 1 300 000 000 výsledkov.

Ak máš napr. e-shop na Shoptete alebo inde, nemusíš investovať ďalšie peniaze, aby si ho presunul na WordPress. Stačí ti otvoriť stránku cez WordPress (cezomňa alebo cez koho chceš), nastaviť cez Seo tvoje články, cez ktoré budeš odkazovať na svoj e-shop). Napr. budeš písať články o výrokoch, ktoré predávaš. Dá sa to krásne prepojiť.

Ľudia od nepamäti hľadajú spôsoby, ako čo najlepšie na všetkom ušetriť. Následne si otvoria stránky, ktoré vyzerajú pekne, ale sú nefunkčné, teda nikto na ne nechodí…

Správne nastavené SEO je základ pre každú webovú stránku, pre tvoje podnikanie. Záleží len na tebe, či chceš naďalej platiť peniažky za reklamu, bez ktorej nebudeš mať toľko klientov alebo investuješ svoj čas a zopár koruniek do toho, aby si sa nauči/a niečo nové a stal/a si sa viac sebestačným, sebestačnou.

Ja som sa tieto veci naučil v minulosti počas svojho podnikania v realitách. Stále som hľadal spôsoby, ako sa bližšie dostať k ľuďom. Našiel som to a praktikujem to i teraz.

Ak čítaš tento článok, funguje to… 🙂

O autorovi článku

Website | + posts

Mám 35 rokov, som ženatý, žijem v Bratislave a už 4 roky pracujem v neziskovej organizácii Úsmev ako dar, kde pomáham rodinám s deťmi v núdzi s bývaním, hľadám nových sponzorov a spravujem môj projekt Helpshop. Mám rád cestovanie, varenie, prírodu, termálne kúpele, wellness, ľudí na mojej vlne a pohár dobrého zeleného čaju.

Páčil sa ti článok?

Zdieľaj ho medzi svojimi priateľmi, nikdy nevieš komu pomôžeš. Ďakujem :)