Keď za začneme zaujímať o príčiny chorôb, resp. našej vlastnej choroby, sme na začiatku cesty za uzdravením. Tieto príčiny častokrát siahajú veľmi ďaleko, väčšinou do nášho detstva alebo do obdobia, keď sme boli ešte v brušku maminy. Dieťa vníma absolútne všetko. Či je chcené, nechcené, pocity a emócie, všetko.

Treba si uvedomiť, že choroba neprišla zo dňa na deň, aj keď to tak niekedy môže vyzerať. Choroba je nazvime to vyústením všetkých našich potlačených emócii v našom tele. Myslím tým všetko, čo držíme v sebe, teda hnev, smútok, neprejavenie svojho názoru, nenastavenie si hraníc, nenávisti voči tým, ktorí nám v minulosti ublížili a taaak ďalej.

Čím viac takýchto negatívnych emócii v sebe máme, tým viac sa napchávame aj kadečím nezdravím. Zdravé emócie si priťahujú zdravú výživu, nezdravé emócie nezdravé jed-lo. Všimni si sám, sama, načo máš chuť, keď si nahnevaný/á.

Varená brokolica to asi nebude, však?

Príčiny chorôb, choroby, sú v nás tak hlboko, že je umenie sa k nim dostať. Ale dá sa to. Takto pred 5 rokmi som k nim prišiel, prijal všetko čo sa mi v živote stalo, poodpúšťal srdcom všetkým a hlavne sebe a úplne bez liekov za 1 rok a 3 mesiace som vyzdravel z ťažkých depresií, 24 hod. trvajúcich silných migrén, úzkostí, panických atakov, samovražedných myšlienok a tak ďalej.

Nemusíte byť nato sami. Vyhľadajte vhodného terapeuta, ktorý Vás povedie na ceste do vlastného vnútra, do tých zranení, na ktoré ste možno aj zabudli, že ich tam máte. Osobne mám skúsenosť s terapiou Ruš, Cesta, Kvet. Všetky môžem vrelo odporučiť, veľmi mi pomohli uzdraviť nezhojené rany.

Nestačí si len uvedomiť príčinu svojej choroby. Treba to pochopiť, celé to, prečo sa to stalo tak ako sa stalo. Prečo sa tí daní ľudia chovali ako sa chovali a prijať to. Nesnažiť sa zabudnúť, zamiesť to pod koberec, ututlať to, ale prijať to tak ako sa to stalo.

Bez prijatia sa nedá odpustiť. Nie je to možné. Odpustiť nie ústami, ale srdcom. Že odpúšťaš naozaj, spoznáš. Sprevádzajú to totiž hlboké emócie,  zimomriavky, plač, je to prosto sila.

Keď odpúšťaš, ty od-púšťaš. Púšťaš to, čo ťa predtým zväzovalo. Už to nepotrebuješ. Cítiš tú voľnosť? To je pravé odpustenie.

Aby sme došli na príčiny chorôb a aby sme sa uzdravili, chce to veľa sily a odvahy, lebo s týmito super schopnosťami potrebujeme vstúpiť do tmavej jaskyne, teda tých najbolestivejších situácii v našich životoch, aby sme ich uzdravili.

Aby sme sa uzdravili ❤️

O autorovi článku

Website | + posts

Mám 36 rokov, som ženatý, žijem v Bratislave a po 5 rokoch v neziskovej organizácii Úsmev ako dar, kde som posledných 18 mesiacov hľadal bývanie rodinám v núdzi, aby neskončili na ulici a deti v detskom domove, som sa rozhodol posunúť ďalej (projekt skončil). Moje smerovanie pokračuje v ďalej v neziskovej sfére (čoskoro dopíšem viac). K tomu s priateľmi máme e-shop www.pravavoda.cz, bez ktorej si neviem predstaviť už svoj život. Robí s klasickej bežnej vody s chaotickou štruktúrou vodu štruktúrovanú a to je taká, ktorá je bežne v prírode, teda je aj najprirodzenejšia pre človeka.

Páčil sa ti článok?

Zdieľaj ho medzi svojimi priateľmi, nikdy nevieš komu pomôžeš. Ďakujem :)