Sila človeka sa spozná podľa toho, koľko si dokáže pripustiť, že dokáže pustiť slzy a nepotláča svoje skutočne pocity, aj keď je zle.

Väčšinou si myslíme, že silný je taký človek, ktorý sa zatne, so vztýčenou hlavou a nedá na sebe poznať, že mu niečo je.

Ale ľudia cítia, že mu niečo je. Deti cítia, že niečo je s ich mamou/otcom, aj keď nič nehovorí.

Ukazuje taký človek silu? Napr. aj rodič svojim deťom? NIE. Ukazuje im, že aj keď je ťažko, treba to potlačiť v sebe, neprejaviť sa, nepustiť slzu. Ale oni aj tak cítia…

Sila človeka je v pripustení si svojich naozajstných pocitov. Že si to prizná sám/sama pred sebou. Že je to preňho/preň ťažké, náročné. Už sa nepotláča a je autentická, taká aká je. V tom je skutočná vnútorná sila.

Z potláčania pramenia akurát rôzne choroby. Tak sme potlačení, že už ani nevieme, kto vlastne sme. Toľko natlačených vrstiev máme na sebe. Ako cibuľa, vrstvu po vrstve 🧅

Skús to sám, sama. Postav sa pred zrkadlo, pozeraj sa do svojich oči a priznaj si pred sebou, ako sa naozaj vo svojom srdci cítiš.

Nebráň sa slzám…vzlykom…nepotláčaj sa už.

V tom je tvoja sila ❤️

PS: celý minulý týždeň som chodil s jednou maminou na onkologické oddelenie. Bol to týždeň veľmi hlbokých rozhovorov a veľkých AHA momentov. Ďakujem za tento čas, veľa mi to dalo 🙏🏻

O autorovi článku

Website | + posts

Mám 36 rokov, som ženatý, žijem v Bratislave a po 5 rokoch v neziskovej organizácii Úsmev ako dar, kde som posledných 18 mesiacov hľadal bývanie rodinám v núdzi, aby neskončili na ulici a deti v detskom domove, som sa rozhodol posunúť ďalej (projekt skončil). Moje smerovanie pokračuje v ďalej v neziskovej sfére (čoskoro dopíšem viac). K tomu s priateľmi máme e-shop www.pravavoda.cz, bez ktorej si neviem predstaviť už svoj život. Robí s klasickej bežnej vody s chaotickou štruktúrou vodu štruktúrovanú a to je taká, ktorá je bežne v prírode, teda je aj najprirodzenejšia pre človeka.

Páčil sa ti článok?

Zdieľaj ho medzi svojimi priateľmi, nikdy nevieš komu pomôžeš. Ďakujem :)