Sila človeka sa spozná podľa toho, koľko si dokáže pripustiť, že dokáže pustiť slzy a nepotláča svoje skutočne pocity, aj keď je zle.

Väčšinou si myslíme, že silný je taký človek, ktorý sa zatne, so vztýčenou hlavou a nedá na sebe poznať, že mu niečo je.

Ale ľudia cítia, že mu niečo je. Deti cítia, že niečo je s ich mamou/otcom, aj keď nič nehovorí.

Ukazuje taký človek silu? Napr. aj rodič svojim deťom? NIE. Ukazuje im, že aj keď je ťažko, treba to potlačiť v sebe, neprejaviť sa, nepustiť slzu. Ale oni aj tak cítia…

Sila človeka je v pripustení si svojich naozajstných pocitov. Že si to prizná sám/sama pred sebou. Že je to preňho/preň ťažké, náročné. Už sa nepotláča a je autentická, taká aká je. V tom je skutočná vnútorná sila.

Z potláčania pramenia akurát rôzne choroby. Tak sme potlačení, že už ani nevieme, kto vlastne sme. Toľko natlačených vrstiev máme na sebe. Ako cibuľa, vrstvu po vrstve 🧅

Skús to sám, sama. Postav sa pred zrkadlo, pozeraj sa do svojich oči a priznaj si pred sebou, ako sa naozaj vo svojom srdci cítiš.

Nebráň sa slzám…vzlykom…nepotláčaj sa už.

V tom je tvoja sila ❤️

PS: celý minulý týždeň som chodil s jednou maminou na onkologické oddelenie. Bol to týždeň veľmi hlbokých rozhovorov a veľkých AHA momentov. Ďakujem za tento čas, veľa mi to dalo 🙏🏻

O autorovi článku

Website | + posts

Mám 35 rokov, som ženatý, žijem v Bratislave a už 4 roky pracujem v neziskovej organizácii Úsmev ako dar, kde pomáham rodinám s deťmi v núdzi s bývaním, hľadám nových sponzorov a spravujem môj projekt Helpshop. Mám rád cestovanie, varenie, prírodu, termálne kúpele, wellness, ľudí na mojej vlne a pohár dobrého zeleného čaju.

Páčil sa ti článok?

Zdieľaj ho medzi svojimi priateľmi, nikdy nevieš komu pomôžeš. Ďakujem :)