Januárový víkend som strávil opäť s úžasnými ľuďmi. Bol som pozrieť starých dobrých kamarátov na kurze otužovania Wim Hof metódou, ktorý som sám absolvoval cca 2 roky dozadu u Martin Thám v spolupráci s Javor Divotvor.

Následne som im na pár kurzoch vypomáhal s organizáciou. Boli to super časy, kde sa z nás stali dobrí priatelia.

Keď som prišiel, zrovna prebiehal hudobný kúpeľ. Ak to počuješ prvý krát, tak prebieha to tak, že ležíš na zemi, dýchaš touto metódou stále dokola (vyprázdňuješ svoju myseľ) a všetko sa deje za prítomnosti úžasných zvukov, bubnov, perkusií, gongu, zvončekov, na tieto nástroje hrajú úplne intuitívne títo dvaja borci.

Je to hudobný zážitok, videá nájdeš na stránke www.martintham.sk

Teraz už neotužujem, veľmi ma to unavovalo 🛌. Moje telo nie je úplne stavané na takéto extrémy. Ako hovorí Martin, človek si musí uvedomiť, či je ľadový medveď alebo jašterica, ktorá sa rada vyhrieva na slnku. Ja som to druhé.

Čo som sa naučil, je dýchanie. Preto som tam aj išiel na kurz Wim Hof metódou k Martinovi, aby som toto pochopil. Že cez dych sa dá dosť rýchlo napojiť sám na seba, stíšiť sa. Dýchame všetci, ale máloktorí si uvedomuje, čo vedomý dych naozaj dokáže… Doslova zázraky…

Ďakujem chlapi za čas strávený s Vami, vlastne za čas s Vami všetkými, čo ste tam boli. Tak nabudúce 🙂

PS: ako vidíš, rád píšem. Ak ty máš dobré nápady, ale nevieš ich dať do slov, vklude sa mi ozvy. Niečo vymyslíme.

O autorovi článku

Website | + posts

Mám 36 rokov, som ženatý, žijem v Bratislave a po 5 rokoch v neziskovej organizácii Úsmev ako dar, kde som posledných 18 mesiacov hľadal bývanie rodinám v núdzi, aby neskončili na ulici a deti v detskom domove, som sa rozhodol posunúť ďalej (projekt skončil). Moje smerovanie pokračuje v ďalej v neziskovej sfére (čoskoro dopíšem viac). K tomu s priateľmi máme e-shop www.pravavoda.cz, bez ktorej si neviem predstaviť už svoj život. Robí s klasickej bežnej vody s chaotickou štruktúrou vodu štruktúrovanú a to je taká, ktorá je bežne v prírode, teda je aj najprirodzenejšia pre človeka.

Páčil sa ti článok?

Zdieľaj ho medzi svojimi priateľmi, nikdy nevieš komu pomôžeš. Ďakujem :)