Vyrastal som v Senci, v ktorom neboli električky či autobusy, ktoré nás všade odniesli. Všade sme chodili peši alebo na bicykli, korčuliach. Prechádzka okolo slnečných jazier zabrala niekedy aj dobrú hodinu.

Teraz žijem v Bratislave a posledné 4 roky sa všade vyvážam MHD. V januári tohto roku som si prvý krát po 4 rokoch nepredlžoval električenku na celý rok. Nakúpil som si pár lístkov a v jeden deň som si uvedomil, že som neskutočne spohodlnel.

Začal som to meniť. Po každom uvedomení v živote vždy prichádza zmena.

Zrazu som dve zástavky s Mhd za 0,90€ vymenil za 12 minútovú prechádzku. Alebo som začal chodiť zo Starého mesta peši domov do Petržalky. Čo predtým bolo s Mhd 7 minút, teraz je to 40-50 min. Môj krokomer v telefóne hlási, že som za 2-3 dni prešiel ako za celý minulý mesiac.

Samozrejme, nie som extrémista. Keď sa ponáhľam na stretnutie, k doktorke, či som unavený, tak idem s MHD. Veľmi sa mi páči, koľko ľudí chodí v tejto zime aj na bicykloch.

Teším sa, že som do svojho života zaradil staré dobré časy a doprajem si viac pohybu. Že namiesto jednej, dvoch a viac zastávok sa radšej prejdem peši, vyčistím hlavu a po ceste stretnem pár úsmevov.

Chodíš aj ty všade aj na krátke vzdialenosti autom, či Mhd? Máš málo pohybu, cítiš únavu, stres? Skús to zmeniť. Začni s krátkymi trasami a postupne pridávaj.

Tvoje telo ti poďakuje 🙂

O autorovi článku

Website | + posts

Mám 35 rokov, som ženatý, žijem v Bratislave a už 4 roky pracujem v neziskovej organizácii Úsmev ako dar, kde pomáham rodinám s deťmi v núdzi s bývaním, hľadám nových sponzorov a spravujem môj projekt Helpshop. Mám rád cestovanie, varenie, prírodu, termálne kúpele, wellness, ľudí na mojej vlne a pohár dobrého zeleného čaju.

Páčil sa ti článok?

Zdieľaj ho medzi svojimi priateľmi, nikdy nevieš komu pomôžeš. Ďakujem :)